czwartek, 16 czerwca 2011

Wrocławskie Tanie Książek Czytanie

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zapraszają do wzięcia udziału w imprezie Wrocławskie Tanie Książek Czytanie, która odbędzie się 16–19 czerwca 2011 roku. Impreza na stałe wpisała się w obchody Święta Wrocławia. Kiermasz książek, który organizują od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników. Namiot tradycyjnie już stanie w Rynku. Wrocławskie Tanie Książek Czytanie to dobra okazja, by promować książkę i czytelnictwo. Dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy to również szansa, by się spotkać i porozmawiać o polskim rynku książki i czytelnictwie. 


Piknik Literacki z CzasDzieci.pl na targach Wrocławskie Tanie Książek Czytanie 16-19 czerwca 2011
Czwartek 16 czerwca
10.00-20.00
Zagraj z nami w gry planszowe! Zapraszamy razem z wydawnictwem Egmont wszystkie dzieci do Krainy Planszówek

Piątek 17 czerwca
12.00-14.00 Bajkomalowanie - wspólnie tworzymy bajkę – literacko-plastyczne animacje dla dzieci
14.30 – 17.30 Zostań molikiem książkowym! Kim jest molik książkowy i jak można nim zostać? Jeśli jesteś ciekawy – zapraszamy!
18.00 Konkurs plastyczny z nagrodami „Moje ulubione miejsce we Wrocławiu”

Sobota 18 czerwca
11.00 - 12.00 – Miasto krasnali – zabawy, quizy i opowieści związane wrocławskimi krasnalami. Okazja do wykonania własnego krasnala Życzliwka. Spotkanie dla dzieci w wieku 5-10 lat poprowadzi Aldona Fąfara- historyk sztuki, plastyk i przewodnik miejski po Wrocławiu (www.antares.wroclaw.pl)

12.30 Spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem książek „Magiczne drzewo. Czerwone Krzesło” i „Magiczne drzewo. Tajemnica mostu”

15.00-18.00 Czekoladowe zajęcia dla dzieci przygotowane przez zespół Czekoladowej edukacji z Czekoladziarni przy Połanieckiej 17 i Włodkowica 19 
godz. 15.00 Kolorowy sen Krecika, czyli czekoladowa, czeska wyprawa
Krecik to ukochany bohater kreskówek kolejnych pokoleń dzieci! Każdy pamięta jak Krecik szył spodenki, robił zapasy na zimę, walczył z bezdusznymi budowniczymi miasta czy jeździł małym autkiem po ruchliwych ulicach… Zapraszamy na spotkanie z Krecikiem i jego przyjaciółmi: sprawdzimy, kto wie najwięcej o Kreciku, spróbujemy zaprojektować krecikowe spodenki i namalować kolorowy sen Krecika..
godz. 16.00 Kto mieszka w Tosinym piórniku, czyli czekoladowe spotkania w Plastusiem
Czy znacie Plastusia z książki Marii Kownackiej? Jest cały z czerwonej plasteliny, ma zielone spodenki i mieszka w piórniku, ma wyjątkowych sąsiadów, również mieszkańców piórnika. Wspólnie ulepimy własne Plastusie i wymyślimy im niezwykłe mieszkanka-piórniki. Spróbujemy też wykonać plastusiowe pamiętniki i zapisać w nich coś bardzo ważnego…
godz. 17.00 O bajkowych czarnych charakterach, czyli zajęcia dla odważnych
Czy lubicie się bać? Sprawdzimy, co czai się w baśniach, poszukamy w nich duchów i potworów, zastanowimy się, które są najstraszniejsze, a które…. najśmieszniejsze. Spotkamy się z Babą Jagą, Bazyliszkiem. A czy potwory, z którymi walczy Scooby Doo istnieją naprawdę? Zabawimy się w brygadę przyjaciół Scooby Doo i spróbujemy wyśledzić potwory …. w Rynku!
pojedyncze zajęcia trwają około godziny, dzieci uczestniczące w zajęciach częstowane są czekoladowymi słodkościami

Niedziela 19 czerwca
10.00-14.00 Zagraj z nami w gry planszowe! Zapraszamy razem zwydawnictwem Egmont wszystkie dzieci do Krainy Planszówek

14.00-16.00 Powrót do przeszłości. Spotkanie z Magdaleną Zarębską, autorką książki „Kaktus na parapecie”, której akcja dzieje się we Wrocławiu ponad trzydzieści lat temu… Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami , by wspólnie poznać czy po-wspominać Wrocław sprzed lat oraz dawne gry i zabawy, jak: kapsle, skakanie w gumę i wiele innych.

16.00-18.00 Pomysłowcy, czyli wyczaruj coś ładnego z niczego – warsztaty przygotowane przez animatorki Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka „Kraina Wyobraźni”
Na warsztatach dzieci dowiedzą się, jak wykorzystać z pozoru niepotrzebne przed-mioty do wyrobu własnych, niepowtarzalnych zabawek, prezentów dla rodziny. Poznają niekonwencjonalne sposoby zastosowania gazety, stworzą gazetową orkiestrę, wezmą udział w eko-teatrze. Puszczamy wodze naszej fantazji i wyruszamy w podróż do krainy wyobraźni! Warsztaty są dobrą okazją do wspólnej radosnej zabawy i twórczego spędzenia czasu dla całej rodziny.

Ja się wybieram i Was zapraszam! :-)

2 komentarze:

  1. zapowiada się interesująco, ale niestety... nie będzie mnie tam :(

    OdpowiedzUsuń
  2. My (Marysia i ja) :-) wybieramy się dzisiaj. Bałam się nadmiernego upału, a teraz, jak patrzę przez okno, to obawiam się deszczu... :-) ale już się nastawiłam i nie zmieniam planów :-)

    OdpowiedzUsuń