wtorek, 29 maja 2012

Słów kilka i TAGowa zabawa

Witajcie!
Dawno mnie tutaj nie było, albo to tylko taki miesiąc z hakiem. Wiecie, czasami się nie da. Gdy odchodzą od nas bliskie osoby, a jest to niespodziewane i o milion lat za szybkie, i gdy jeszcze bardzo kochaliśmy, to czasami trzeba się wyłączyć i wyciszyć, mi to było potrzebne, ale już jestem, bo lubię tu być.

****************************************************************************
A jak już wróciłam, to zacznę od zabawy ;-) zaprosiła mnie Soulmate, dziękuję.

O to zasady: odpowiadacie na zadane przez Tagera pytania i wymyślacie 11 swoich dla wybranych 11 osób.

Moje odpowiedzi:
1. Co aktualnie czytasz? 
2. Ile książek czeka na Ciebie w stosie recenzyjnym/własnym? Której z nich nie możesz się doczekać?
Na szybko telefonem zrobiłam, bo inne urządzenia rozładowane ;/. Ten po lewej to stos "prywatno - pożyczeniowy".  Pożyczajki od krewnych i znajomych królika, zakupy własne, wymianki. Po prawej stos z biblioteki. Zamknęli mi ją z powodu remontu i pani bibliotekarka pozwoliła nabrać, mówiąc wszystkim oficjalnie, że chociaż będzie miała mniej pakowania :-) nie tylko ja skorzystałam ;-)
Na samej górze po lewej jest Włóczykijka, "Rzeka szaleństwa" no nie mogę się za nią zabrać i zganiam na żałobę, już nawet dostałam upomnienie ;-(
Muszę w końcu przeczytać Mrożkowe Dzienniki od deski do deski, bo tylko tak latam po niej i w końcu biografię Broniewskiego. A ze stosu bibliotecznego, w sumie każdą :-)
3. Czy słuchasz muzyki podczas czytania?
Jeżeli już, to klasyczną, delikatnie w tle. 
4. Co dało Ci blogowanie?
Wirtualnie, ale jednak, poznałam sporo ciekawych ludzi. Nauczyłam się spisywać myśli od razu do komputera :-) bo przez bardzo długi, długi czas pisałam na kartce i wklepywałam później do worda. ;-)
5. Piszesz własne teksty do szuflady?
Tak, ale do teczki.
6. Czy stosujesz jakieś umilacze w trakcie czytania? Przekąski, drinki? :D
Płyny owszem.
7. Uprawiasz jakiś sport lub jesteś kibicem jakiegoś sportowca/drużyny?
Tak, pilates.
8. Czy zmuszasz innych z otoczenia do czytania? ^^
W sumie to tak, bo najczęściej obdarowuję innych książkami, gdy nie mam konkretnego pomysłu na prezent, zawsze jakąś książkę się dopasuje. Poza tym lubię pożyczać innym książki, chociaż już sporo do mnie nie wróciło, cóż nie uczę się na błędach. Kiedyś od przyjaciela usłyszałam, że a nóż komuś ta nieoddana książka odmieniła życie, tak sobie powtarzam, pomaga mi to. Czasami mam też tak, że po przeczytaniu książki czuję w duszy, że powinna należeć do tej, a do tej osoby i wtedy po prostu daję, sprawia mi to ogromną przyjemność. 
9. Co robisz podczas dłuższej podróży autobusem/pociągiem/samolotem/łodzią/rakietą?
Teraz to próbuję okiełznać m0je dziecko, bawię się zabawkami. Raczej nie czytam na głos by innym nie przeszkadzać, chociaż teraz ze względu na Marysię najczęściej podróżujemy samochodem. Kiedyś to albo spałam z muzyką na uszach, albo czytałam, a czasami dzieliłam czas na to i na to :-).
10. Czy lubisz ekranizacje i ich wyczekujesz? Czy raczej podchodzisz do nich sceptycznie?
Jak już jakaś jest i ktoś mi poleci, to oglądnę z ciekawości. Nie wyczekuję, w sumie to mało oglądam. Szkoda mi trochę czasu, dlatego jak już oglądam, to filmy polecane.
11. Czy bardzo dobijają Cię tego typu zabawy, i na ile w skali 1-10 chcesz mnie zabić? :)
Na szczęście za często nie biorę w nich udziału.  Raz na jakiś czas, to nawet ciekawa forma, by zastanowić się, co jak i dlaczego. 
PS. Nie lubię przemocy :-)

***

Dobrze, a teraz moje 11 pytań:

1. Czy napisałeś/aś kiedyś list do autora książki, którą akurat przeczytałeś/aś? Albo myślisz o tym?
2. Jaka jest wg Ciebie najlepsza książka z fantastyki? Poleć mi  jakiś tytuł biorąc pod uwagę, że nie czytam tego gatunku, a chcę poznać.
3. Czy pamiętasz książkę, dzięki której pokochałeś swojego ulubionego autora?
4. Pomyśl sobie, że nie możesz czytać, powiedzmy przez jakiś czas. Nie masz dostępu do żadnej książki, co robisz, czym się zajmiesz w wolnych chwilach?
5. Lubisz Targi Książkowe?
6. Jak wypowiadasz słowo 'wydawnictwo' pierwsza myśl, to?
7. Zakładka do książki to dla Ciebie...?
8. Czy jakaś książka Cię zawstydziła?
9. Lubisz poezję? Czy jest wiersz, tomik do którego wracasz?
10. Jaki jest Twój ulubiony cytat?
11. Książka, której teraz wyczekujesz, to...?

Jeżeli macie ochotę, to zapraszam wszystkich tu zaglądających do odpowiedzi na te pytania, ja oczywiście wytypuję szczęśliwą 11-stkę :-) jednak nie obrażę się jeżeli Ktoś z Was nie lubi takich zabaw i nie odpowie. W kolejności alfabetycznej, żeby nie było:-)

Ichigol (obydwoje :-) )


15 komentarzy:

 1. Co za stosy książek, ja chyba nawet przez rok nie zdążyłabym ich zrecenzować (ale przeczytać oczywiście tak) ;)

  Też dosyć rzadko oglądam ekranizacje książek, zazwyczaj jak natknę się na jakąś, to okazuje się, że nie za bardzo pamiętam książkę i wolałabym ją sobie najpierw przypomnieć ;D

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ten stos, wierz mi, stoi tam nie od wczoraj ;-) To właśnie teraz nawyk recenzowania spowalnia moje czytanie. Wcześniej takie stosy i mnie nie istniały. Czytałam średnio dwie, trzy książki w tygodniu. Teraz czytam o około dwie więcej na miesiąc, ale i Mały Potwór doszedł ;-)

   Usuń
 2. Stosy imponujące oczywiście. Mój czekający stos jest o jakieś cztery razy mniejszy. Z zainteresowaniem przeczytałam Twoje odpowiedzi i chętnie wezmę udział w zabawie. Z tym, że chyba nastąpi to dopiero w najbliższy weekend, albo na początku przyszłego tygodnia za co z góry przeprasam. Dzięki za zaproszenie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło, że weźmiesz udział :-) a i cierpliwie poczekam, moje odpowiedzi też musiały dojrzeć :-)

   Usuń
 3. Byłam już otagowana, ale chętnie wezmę udział po raz drugi i odpowiem na Twoje pytania. Dziękuję za wyróżnienie. :)
  Stosy książek jakie masz mnie by chyba przeraziły. Nie wiedziałabym za co się zabrać. Hm.. Chyba, że zrobiłam karteczki z tytułami i takie losowanie ;)
  A muzyki to ja nie lubię podczas czytania. Gdy jestem sama to nigdy nie włączam, nie jest mi potrzebna. Ale w zależności od książki może mi przeszkadzać lub nie :) Zdarza się, że coś jest włączone, jakieś radio lub telewizor, i wtedy, jeśli lektura jest bardzo interesująca nie słyszę tego. Z trudniejszymi książkami bywa już nieco gorzej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie ja nie za bardzo wiem, Kto był otagowany, a Kto nie. Trochę mam zaległości w blogowej lekturze, a przy wyborze osób postanowiłam kierować się chęcią poznania odpowiedzi :-)
   Ja też najczęściej czytam w ciszy, jednak jak leci w tle Bach albo Rachmaninov czy też Glenn Gould, to mi nie przeszkadza, byle nie za głośno.

   Usuń
  2. moje odpowiedzi:
   http://hrod-beraht.blogspot.com/2012/05/otagowani-po-raz-drugi.html

   Przyznam, że bardzo ciekawie się odpowiadało. ;) Interesujące te pytania.

   Usuń
 4. Dziękuję bardzo za pamięć =)
  Oczywiście, oTAGowana już byłam i to kilkakrotnie, ale z chęcią odpowiem, przy kolejnej recenzji, jaką napiszę. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie cieszę się i czekam cierpliwie :-)

   Usuń
 5. Dziękuję za zaproszenie do tej zabawy, która krąży i krąży i jakoś nie chce umrzeć śmercią naturalną :) Odpowiedzi lada chwila na moim blogu.
  Zazdroszczę stosiska :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za zaproszenie - postaram się jeszcze w tym tygodniu odpowiedzieć na Twoje pytania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że przyjęłaś zaproszenie i cierpliwie poczekam :-)

   Usuń
 7. Dziękuję, dziękuję, no i dziękuję!

  OdpowiedzUsuń