niedziela, 5 lutego 2012

"Kora jest samotna" Holly Webb


"Kora jest samotna" to kolejna książka dla dzieci autorstwa Holly Webb, która ukazała się w wydawnictwie Zielona Sowa. Tym  razem poznajemy małego szczeniaka, suczkę border collie. Kora jest szczęśliwym psem. Mieszka z czteroosobową rodziną, w domu z ogrodem. Mimo, iż jest psem dwójki dzieci, to całą swą uwagę poświęca jej chłopiec, Waldek, gdyż jego młodsza siostra Helenka boi się psów. Pech chciał, że Waldek dosyć poważnie złamał nogę i musi kilka tygodni spędzić w szpitalu. Kora czuje się przez to bardzo nieszczęśliwa i opuszczona, z nudów zaczyna psocić. Mimo swojego strachu Helenka rozumie suczkę i dlatego stara się by nawzajem się do siebie przekonały.


Muszę przyznać, że i moja Marysia z dystansem podchodzi do wszelkich zwierząt, na zasadzie niech będą, ale niech nie śmią podchodzić ;-) dlatego ucieszyła mnie ta pozycja. Jeszcze jest za mała na czytanie, jednak już studiujemy  razem tę książeczkę. Dobra oznaka, to jej uśmiech podczas czytania historii o zwierzętach.

Bardzo mi się spodobał pomysł na tę historię. Pokazuje ona, że jest to seria nie tylko dla miłośników zwierząt. Dzięki małej Helence i na jej przykładzie możemy pokazać naszym szkrabom, że strach to nic złego, w każdym z nas jest, ale są sposoby, by go pokonać, a przy tym świetnie się bawić i czerpać z tego wiedzę.

Jak dla mnie, to wspaniała seria książek dla dzieci. I wiem, ze sukcesywnie będziemy zbierały kolejne tomy i co też istotne wg mnie, to że kupowanie co jakiś czas jednej nie nadszarpuje budżetu domowego.
Dla dzieci (dla rodziców, i nauczycieli) powstała też strona internetowa www.zaopiekujsiemna.com.pl na której można poznać wszystkie wydane i planowane książki z tej serii, a dzieci mogą też wirtualnie zaopiekować się zwierzakiem, bo wiadomo, że nie zawsze może być taki pupil w domu.
Za książkę dziękuję pani Iwonie z wydawnictwa:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz